Back

Nauka, przyroda i odkrywanie Łodzi

W dniach 2-3 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI, wraz z wychowawczynią p.Anetą Wawer i p.Judytą Filarską, uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Łodzi, podczas której mieli okazję połączyć naukę z odkrywaniem ciekawych miejsc oraz wspólną integrację. Pierwszym punktem programu była wizyta w nowoczesnym Centrum Nauki i Techniki, gdzie mogli poznać prawa nauki i tajniki współczesnej technologii. Badali krew, mocz, eksperymentowali w laboratorium chemicznym, poznawali sekrety życia, zaś z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta. Kolejnym etapem wyjazdu był spacer z przewodnikiem reprezentacyjną ulicą Piotrkowską – najbardziej znaną w Polsce. Tu poznali historię Łodzi, wyjątkową architekturę i klimat miasta. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Muzeum Światła, gdzie zachwycające instalacje świetlne tworzyły magiczną atmosferę. Niezwykle interesującym punktem wycieczki był spacer i zwiedzanie łódzkiego ZOO, jednego z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Uczniowie mieli okazję podziwiać inspirujące Orientarium, prezentujące faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej, a także niezwykłe Oceanarium, gdzie z bliska obserwowali egzotyczne gatunki ryb oraz podwodny świat. Duże zainteresowanie wzbudziła Motylarnia, pełna barwnych owadów oraz ekspozycja Nocny Świat, która pozwoliła zobaczyć zwierzęta prowadzące aktywność po zmroku. Na zakończenie odwiedzili Muzeum Manufaktury, poznając historię dawnego centrum przemysłowego, które dziś jest jednym z symboli tego miasta. W czasie warsztatów każdy uczestnik własnoręcznie techniką sitodruku wykonywał torbę, która stała się oryginalną pamiątką wyjazdu i ciekawym efektem twórczej pracy. Wycieczka była doskonałą nauką poza szkolną ławką, pełną wiedzy i inspiracji oraz wspólnie spędzonego czasu.